• Forside
  • Aktuelt
  • Ledere
  • Inspiration
  • Forældre
  • Om KFUM-Spejderne
Du er her: Ledere » Korpset » Administrationscentret

Ansatte på Administrationscentret

Administrationschef

 

Jan Tolstrup
Administrationschefen koordinerer ressourcerne på KFUM-Spejdernes Administrationscenter til størst mulig gavn for det frivillige spejderarbejde. Administrationschefen er bl.a. ansvarlig for den årlige medlemsopgørelse og ansøgning om tipsmidler. Det er også ham, du skal kontakte, hvis du har spørgsmål til KFUM-Spejdernes forsikringer.

Direkte telefonnummer: 39 16 26 44
E-mail: jantolstrup@kfumspejderne.dk

 

 

Medlemsservice, administration og IT

Linda Lindahl

Arbejder med medlemsservice, medlemssystemet, eksterne relationer og korrespondancer. Endvidere løser hun administrative opgaver for Hovedbestyrelsen, styregrupper og udvalg.

Linda har også kontorets internationale kontakt, samt ansvaret for fællesrådet.

Direkte telefonnumer: 39 16 26 40
E-mail: lindahl@kfumspejderne.dk

 

Marie Rahr Kruse Østerholt

Arbejder med administration af kurser, landslotteri og Spejderhjælpen.

Direkte telefonnummer: 39 16 26 31

E-mail: mko@kfumspejderne.dk

 

Hans Henrik Jørgensen, Studentermedarbejder, IT-Support

Mobilnummer: 22 22 94 76

E-mail: support@kfumspejderne.dk

 

 

Økonomi

 


Maria Stoel

Regnskabsansvarlig. Arbejder med KFUM-Spejdernes økonomi og behandling af ansøgninger til korpsets fonde og puljer. Er ansvarlig for udarbejdelse af KFUM-Spejdernes årlige regnskab samt projektregnskaber.

Direkte telefonnummer: 39 16 26 39

E-mail: ms@kfumspejderne.dk

 


Susanne Høegh-Guldberg Petersen
Arbejder med administration og KFUM-Spejdernes økonomi

Direkte telefonnummer: 39 16 26 32

E-mail: shg@kfumspejderne.dk






 

 

P rojektmedarbejdere

  

Sabitha Jørgensen, projektleder

Direkte telefonnummer: 39 16 26 35
E-mail: sabitha@kfumspejderne.dk

 

Malene Hald, grafisk designer
E-mail: malene@kfumspejderne.dk

 

 

Christian Bloch Hansen, Projektkoordinator, Genanvendelse af batterier
Direkte telefonnummer: 60 25 94 00
E-mail: christianbloch@kfumspejderne.dk

 

Iben Schmidt Jensen, Projektkoordinator, Nyt Arbejdsstof
Email: iben@kfumspejderne.dk


Mette Haugsted, Projektkoordinator, Nyt Spejdernet

Email: mette@kfumspejderne.dk


Peter Gelsbo, Projektmedarbejder, Google Apps

Email: petergelsbo@kfumspejderne.dk


Gitte Kjær Petersen, Projektkoordinator FLOW
Email: gitte@kfumspejderne.dk


Karen Transe Rønne-Munck , Giv-Et-År Spejder, Aktiviteter
Karen laver aktiviteter blandt andet i forbindelse med Spejdercenter CPH. Det er desuden Karen, som man skal rette henvendelse til, hvis man ønsker at leje Spejdercenter CPH

Direkte telefonnummer: 39 16 26 38

E-mail: Karen@kfumspejderne.dk